Кожен із нас хоч раз в житті задавав собі питання : " Що ж насправді спричинює виникненню хвороби та  як її лікувати ? "
                                                   
    У навколишньому світі ми спостерігаємо чимало різних живих організмів – рослин, тварин, грибів. Але, хоча в це важко повірити, нас оточує набагато різноманітніший світ живих істот, яких ми взагалі не бачимо. Ці організми присутні в кожній грудочці землі, в кожній краплині води, потрапляють в наше тіло при кожному подиху. Вони мешкають на нашій шкірі, і навіть у нашому тілі, їх знайдено на суходолі й в океанах, в гарячих джерелах і в льодових пустелях, у нафтових родовищах та у над солоних озерах. І при цьому у величезній кількості. Це – бактерії,ці організми вважають найдавнішими на Землі.
    Незважаючи на їх простоту, бактерії можуть формувати складні асоціації з іншими організмами. Ці симбіотичні асоціації можуть бути поділені на паразитизм, мутуалізм і коменсалізм. Завдяки їх дрібному розміру, бактерії-коменсали усюдисущі і ростуть на тваринах і рослинах, як і на будь-якій іншій поверхні. Проте, їх ріст може бути збільшеним теплотою і потом, і значна кількість цих організмів на тілі людини — результат виділень тіла.
      Бактерії необхідні для існування здорової людини, але вони також складають істотну загрозу здоров'ю породжуючи хвороби. У тілі здорової людини міститься в 10 разів більш бактеріальних клітин, ніж клітин людини, більшість бактерій знаходяться на шкірі і в травному тракті.  У здоровій людині присутні близько 1000 видів бактерій, здебільшого у кишечнику,де вони можуть сприяти імунітету кишечнику, синтезувати деякі необхідні вітаміни, наприклад фолієву кислоту, вітамін К і біотин, також як і розчиняти за рахунок ферментації складні нерозчинні вуглеводи.
    Більшість бактерій - хвороботворні бактерії спричинюють інфекційні захворювання.  Найрезонанснішою бактеріальною хворобою зараз є ьуберкульоз,який спричинює бактерія Mycobacterium tuberculosis, що вбиває близько двох мільйонів людей на рік. Хвороботворні бактерії спричинюють й інші глобально важливі хвороби, наприклад пневмонію, яку можуть породити багато бактерій, таких як Streptococcus і Pseudomonas, і кишкові інфекції, які спричинюють такі бактерії як ShigellaCampylobacter і Salmonella. Хвороботворні бактерії також викликають й ніші хвороби, зокрема, правець, черевний тиф,  дифтерія,  сифіліс, тощо.
    ОЗНАКИ БАКТЕРІЙ:
• мікроскопічні організми (переважно одноклітинні);
• клітини не мають ядра;
• живляться органічними речовинами;
• бувають різної форми (кулясті, паличкоподібні, спіральні тощо);
• переміщуються за допомогою джгутиків, ковзанням, переносяться вітром чи течіями водойм на значні відстані.

    Види бактерій:
• живляться готовими органічними речовинами;
• здатні самі виробляти органічні речовини на світлі, бо мають хлорофіл (ціанобактерії);
• деякі бактерії живуть без кисню. 


                                      

Немає коментарів:

Дописати коментар