Кожен із нас хоч раз в житті задавав собі питання : " Що ж насправді спричинює виникненню хвороби та як її лікувати ? "
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYZDM_j_4plenFQ3VI1Gb47rTgJqFwKlrhINx09se6PsSl6WzjB1UFfwmEj-E5C03rWCqFGIBG8qI3KtzqW0Z8cGk36ejbkJMIUQQ9n7oyctw6mCyS3Gyhe_PzjFU2hjsF9rYNLORc594/s200/2257b5c07077841.jpg)
Незважаючи на їх простоту, бактерії можуть формувати складні асоціації з іншими організмами. Ці симбіотичні асоціації можуть бути поділені на паразитизм, мутуалізм і коменсалізм. Завдяки їх дрібному розміру, бактерії-коменсали усюдисущі і ростуть на тваринах і рослинах, як і на будь-якій іншій поверхні. Проте, їх ріст може бути збільшеним теплотою і потом, і значна кількість цих організмів на тілі людини — результат виділень тіла.
Бактерії необхідні для існування здорової людини, але вони також складають істотну загрозу здоров'ю породжуючи хвороби. У тілі здорової людини міститься в 10 разів більш бактеріальних клітин, ніж клітин людини, більшість бактерій знаходяться на шкірі і в травному тракті. У здоровій людині присутні близько 1000 видів бактерій, здебільшого у кишечнику,де вони можуть сприяти імунітету кишечнику, синтезувати деякі необхідні вітаміни, наприклад фолієву кислоту, вітамін К і біотин, також як і розчиняти за рахунок ферментації складні нерозчинні вуглеводи.
Більшість бактерій - хвороботворні бактерії спричинюють інфекційні захворювання. Найрезонанснішою бактеріальною хворобою зараз є ьуберкульоз,який спричинює бактерія Mycobacterium tuberculosis, що вбиває близько двох мільйонів людей на рік. Хвороботворні бактерії спричинюють й інші глобально важливі хвороби, наприклад пневмонію, яку можуть породити багато бактерій, таких як Streptococcus і Pseudomonas, і кишкові інфекції, які спричинюють такі бактерії як Shigella, Campylobacter і Salmonella. Хвороботворні бактерії також викликають й ніші хвороби, зокрема, правець, черевний тиф, дифтерія, сифіліс, тощо.
ОЗНАКИ БАКТЕРІЙ:
• мікроскопічні організми (переважно одноклітинні);
• клітини не мають ядра;
• живляться органічними речовинами;
• бувають різної форми (кулясті, паличкоподібні, спіральні тощо);
• переміщуються за допомогою джгутиків, ковзанням, переносяться вітром чи течіями водойм на значні відстані.
Види бактерій:
• живляться готовими органічними речовинами;
• здатні самі виробляти органічні речовини на світлі, бо мають хлорофіл (ціанобактерії);
• деякі бактерії живуть без кисню.
Немає коментарів:
Дописати коментар