Бактеріальна пневмонія може розвиватися як у дорослих, так і у дітей. До групи ризику входять діти, яким менше 14 років, а також літні жінки та чоловіки, кому виповнилося 60 років. Збудником захворювання можуть виступати різні бактерії, від їх виду буде залежати форма бактеріальної пневмонії.
Бактеріальна пневмонія може бути різного ступеня тяжкості. Все залежить від того, наскільки активно організм буде боротися з інфекцією. У більшості випадків такий вид пневмонії лікується в умовах стаціонару. Але можливо і лікування вдома. У будь-якому випадку рішення приймає лікар на підставі аналізів.
Бактеріальна пневмонія може бути різного ступеня тяжкості. Все залежить від того, наскільки активно організм буде боротися з інфекцією. У більшості випадків такий вид пневмонії лікується в умовах стаціонару. Але можливо і лікування вдома. У будь-якому випадку рішення приймає лікар на підставі аналізів.
Види
Пневмонія бактеріального характеру виникає через проникнення у верхні дихальний шляхи хвороботворних бактерій. Найчастіше це відбувається в холодну пору року, коли організм людини найбільш вразливий до них. На сьогоднішній день розроблена медична класифікація бактеріальної пневмонії за різними критеріями.
В залежності від того, які саме частини легенів зачіпає запалення бактеріального характеру, пневмонію розрізняють односторонню або двосторонню. Але от якщо порушується ще і плевра, то такий вид захворювання називається плевральної пневмонією.
Також пневмонія поділяється на часткову і вогнищеву. Часткова пневмонія зачіпає повністю всю паренхіму цілої частки легені. А ось у випадку з вогнищевою формою все дещо складніше. Така хвороба може проявлятися на різних віддалених один від одного ділянках легень.
Якщо ж в якості критерію брати особливості лікування, то запалення легенів бактеріального характеру може бути госпітальних та амбулаторним. Особливо важкі форми пневмонії найяскравіше себе виявляють приблизно через 72 години після впровадження в організм бактерій.
Причини
Поява бактеріальної пневмонії може викликатися різними факторами. На сьогоднішній день їх існує величезна кількість. Розглянемо більш докладно лише найпоширеніші з них, які найчастіше провокують розвиток цього захворювання:
Слід пам’ятати про те, що перераховані причини можуть провокувати розвиток захворювання як окремо, так і в комплексі. І чим більше причин, що привертають до бактеріальної пневмонії, буде спостерігатися у людини, тим яскравіше будуть проявлятися симптоми захворювання.
Основні симптоми
Для того щоб вчасно розпізнати захворювання і почати лікування, необхідно знати основні ознаки. Як правило, пневмонія будь-якого виду починає себе проявляти практично відразу. Головне — вчасно ці прояви побачити і вжити відповідні заходи.
На перших стадіях розвивається незначний кашель і біль у горлі. Але зазвичай вже на наступний день при кашлі виділяється багато мокроти жовтуватого або навіть світло-коричневого відтінку. Біль у горлі може і зникнути (тут багато чого буде залежати від ступеня простуженности організму). Але починається лихоманка, що супроводжується різким підвищенням температури тіла. В області легенів може відчуватися незначна біль.
Загальні рекомендації
При бактеріальної пневмонії слід дотримуватися загальні рекомендації. Вони стосуються абсолютно всіх форм цього захворювання і сприяють швидкому відновленню організму вже після перенесеної хвороби.
У тому випадку, якщо запалення супроводжується лихоманкою або жаром, слід обов’язково дотримувати постільний режим. Потрібно берегти себе навіть від найменших протягів та переохолоджень. При цьому слід намагатися якомога менше рухатися.
Дуже важливо дотримувати правильний питний режим і дієту. Поки тримається температура, не варто перевантажувати органи травлення. Краще всього їсти поменше твердої їжі, віддаючи перевагу наваристим м’ясних бульйонів, зелені і цитрусовим. Пити слід якомога більше і дуже часто. Але ні в якому разі не вживати холодні напої. Слід віддати перевагу гарячим трав’яним чаїв, молока з медом, а ще свіжовижатих соків з м’якоттю.
Медикаментозне лікування
При бактеріальної пневмонії, яка протікає досить важко, призначаються препарати спеціального протимікробної дії. Ніж проводити лікування бактеріальної пневмонії — визначає лікар за аналізами. Адже все залежить від конкретного виду збудника. Як правило, пацієнту ставлять крапельниці, в окремих випадках можуть навіть призначатися промивання легень і верхніх дихальних шляхів спеціальними антибактеріальними розчинами.
Немає коментарів:
Дописати коментар